Wyspa Słońca

O co tu chodzi? O podróżowanie! Bo świat jest piękny i warto go chłonąć w każdej wolnej chwili. Bo gdy tylko ruszysz z miejsca, na pewno spotka Cię coś ciekawego :)

Pomysł na stworzenie strony dokumentującej nasze podróże zrodził się podczas wędrówki po Isla del Sol na jeziorze Titicaca (Boliwia). Stąd nazwa ISLA DEL SOL, Wyspa Słońca. Słońca, którego szukamy podróżując (choć nie zawsze jest nam łaskawe) i słońca, które mamy w sercach, czyli naszego wiecznego optymizmu. Ten blog to nasz fragment przestrzeni internetowej, niech będzie zatem tak uśmiechnięty jak my!

Razem podróżujemy od 10 lat, w 2010 roku do wypraw dołączył Jonasz, a w 2013 pojawił się Jeremi. Podróże z dziećmi są inne, w pewnym stopniu mniej spontaniczne, ale jednak bogatsze. Wszędzie jesteśmy mile widziani, bo mieszkańcy odwiedzanych miejsc wiedzą, że im ufamy, skoro przywozimy do nich nasze największe skarby.

Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.

[Ryszard Kapuściński]

Zarażamy więc nasze dzieci bakcylem podróży, bo jakże piękna to choroba!

-------------------------------------------------------------

chcesz sie z nami skontaktowac? napisz!


klaudia@isladelsol.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz