2004 Indie / Nepal

Myjnia słoniowa


Sauraha, 21.08.2004


Podczas drogi powrotnej z Kathmandu do Indii postanowiliśmy z Klaudią zatrzymać się w Parku Narodowym Chitwan na granicy Nepalu z Indiami.

Pobyt w wiosce Sauraha w Chitwan dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Usadzeni na platformie przymocowanej do grzbietu słonia wypatrywaliśmy w wysokich na 6 metrów trawach pasących się dzikich nosorożców. Wizytowaliśmy Elephant Breeding Center, czyli przedszkole dla małych słoników, gdzie zwierzęta te są przyuczane do pracy. Właśnie oswojone słonie stanowią w tej okolicy najpopularniejszy środek transportu.

Najwięcej radości sprawiła nam zabawa ze słoniami w rzece. Kto nie cierpi mycia i sprzątania swego samochodu, powinien rozważyć zamianę tego środka transportu na średniej wielkości słonia indyjskiego. Kąpiel słonia to po prostu pyszna zabawa! Wielki zwierz maszeruje w kierunku rzeki, wchodzi do wody i najzwyczajniej w świecie rozpoczyna zabawę, której reguły są mu doskonale znane. Potrząsając cielskiem albo uginając nogi i przechylając w którąś ze stron zrzuca ze swego grzbietu ludzi prosto do rzeki. Nabiera wodę trąbą i opryskuje wszystkich dookoła lub po prostu kładzie się na boku w wodzie i chowa pod jej powierzchnią, wystawiając jedynie trąbę i… jedno oko. By kontrolować sytuację. Cały czas słoń postępuje bardzo świadomie i ostrożnie, bacząc by nikomu nie wyrządzić krzywdy.

Niezapomniane chwile spędzone wspólnie ze słoniem w mętnej wodzie rzeki Narayani, gdy mądry stwór z zadowoleniem poddawał się szorowaniu i ochlapywaniu wodą… Niezapomniane zadowolone z życia, mądre spojrzenie słoniowego oka…2 komentarze:

  1. Hi there, I read your new stuff like every week. Your story-telling style is awesome, keep it up! capital one credit card login

    OdpowiedzUsuń
  2. The large majority of this equity was employed for debt consolidation or home renovation. canada mortgage calculator She thoroughly loves her work, and enjoys the wonderful families she gets to help everyday. mortgage payment calculator canada

    OdpowiedzUsuń