poniedziałek, 10 sierpnia 2015

W drodze na południe Europy - PLAYMOBIL FunPark

Wakacje w pełni, sporo osób jeszcze wybierze się autem na południe Europy, zatem dziś będzie o dobrej miejscówce na przerwę w podróży dla osób z dziećmi od 2-12 lat.
W długi weekend czerwcowy wybraliśmy się do Szwajcarii. Z maluchami z tylu (lat 2,5 i 4,5) 11 godzin to jednak trochę dużo, więc tradycyjnie wyjechaliśmy ok. 18:00, by dzieci smacznie spały i dzielnie zniosły 7 godzin jazdy, a przerwę zaplanowaliśmy w Norymberdze, śpiących chłopców przenosząc z auta do hotelowego łóżka. Następnego dnia obejrzeliśmy oczywiście piękną starówkę, ale głównym powodem przystanku akurat tu było pobliskie miasteczko Zirndorf i PLAYMOBIL FunPark, absolutnie fantastyczne miejsce dla dzieci w każdym wieku, choć najlepiej bawią się chyba te mające 2-12 lat. Fani zabawek Playmobil poczują się tu jak w raju, ale absolutnie każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie! Jest mnóstwo aktywności na otwartym powietrzu począwszy od dinozaurów przez arkę Noego, statek piracki i westernowe miasteczko z możliwością szukania skarbów aż po plac budowy z wywrotkami, kamieniami i dźwigiem, a nasze dzieci urzekły hałdy piachu z ustawionymi wokół sikawkami oraz korytka wypełnione wodą, w których pływały plastikowe statki pirackie, rekiny, rycerze, zwierzęta, wszystkie możliwe figurki Playmobil. W razie niepogody można się schować w hali gdzie atrakcji jest również bez liku, małpie gaje, płace zabaw, scena z tańcami etc.
Cały teren jest idealnie dostosowany do małych dzieci. Przy wejściu każde otrzymuje opaskę na rękę, na której wpisuje się imię dziecka i numer telefonu do rodzica. Z megafonów bowiem co chwilę słychać komunikat, że ktoś czeka na rodziców :) W całym parku jest bardzo czysto, obsługa jest bardzo miła i skora do pomocy. W łazienkach czyściutkie przewijaki z potrzebnymi akcesoriami, są małe umywalki i sedesy, żeby dzieciom było wygodnie.
Ponieważ w parku można spędzić dosłownie cały dzień (my byliśmy prawie 6 godzin), warto skorzystać z restauracji. Jedzenie nie jest może wybitne, ale poprawne. Zestaw dla dzieci kosztuje 5 euro, za to dostaje się danie (np. pizza, makaron, kiełbaska, nuggetsy), jogurt, napój w kubku, które można zabrać ze sobą oraz oczywiście figurkę Playmobil.
Wyjście z parku prowadzi przez wielki sklep i ciężko jest wyjść niczego nie kupując...
Aha, dzieci na 100% pobrudzą się lub zamoczą, więc warto mieć zapasowe ubranie ;) Polecamy bardzo, mimo dzikich tłumów! Dowodem na to, że było ekstra niech będzie fakt, że wracając po trzech dniach ze Szwajcarii zatrzymaliśmy się w tym samym miejscu ;)

http://www.playmobil-funpark.de/en
Wstęp: 11 euro, dzieci do 3 lat gratis.
2 komentarze: